< powrót

Turniej finałowy TAURON Puchar Polski siatkarzy już 2 i 3 marca w Krakowie

5 miesięcy temu | 06.12.2023, 10:00 Turniej finałowy TAURON Puchar Polski siatkarzy już 2 i 3 marca w Krakowie

2 i 3 marca 2024 roku czeka na nas wyjątkowe święto polskiej ligowej siatkówki. W największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków – rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski mężczyzn 2024.

Finał Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn 2024 w Krakowie

Polska Liga Siatkówki i Miasto Kraków podpisały porozumienie, które gwarantuje, że finały TAURON Pucharu Polski będą odbywać się w Krakowie aż do 2026 roku. To znakomite wieści dla wszystkich fanów siatkówki.

Ogromny Sukces Ostatniego Finału

Ostatni finał TAURON Pucharu Polski, który odbył się w lutym 2023 roku, przyciągnął rekordową liczbę 11 815 widzów w TAURON Arenie Kraków. To największa frekwencja w historii meczów klubowych w Polsce, bijąc poprzedni rekord 6800 widzów. Całe środowisko siatkarskie może być dumne z tak znakomitego wyniku.

Plany na Przyszłość

Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, wyraził zadowolenie z możliwości organizacji kolejnych turniejów w Krakowie. Podkreślił chęć gry w największej hali w Polsce oraz dziękował władzom Krakowa za współtworzenie siatkarskich widowisk. Już wkrótce ruszy sprzedaż biletów na kolejne turnieje.

Kraków – Miasto Siatkówki

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wyraził radość z faktu, że TAURON Arena Kraków ponownie wypełni się po brzegi na finale Pucharu Polski Mężczyzn. Przypomniał o sukcesie poprzedniej edycji i wyraził nadzieję na jeszcze większe emocje w przyszłym roku. Kraków staje się coraz ważniejszym miejscem na siatkarskiej mapie Polski, regularnie gości Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz inne ważne imprezy siatkarskie.

Triumfatorzy Poprzedniej Edycji

Wielki finał TAURON Pucharu Polski w 2023 roku, choć trzysetowy, dostarczył mnóstwa emocji. Triumfowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zdobywając puchar po raz czwarty z rzędu, co jest rekordowym osiągnięciem. Łącznie ZAKSA wywalczyła już dziesiąty krajowy puchar, umacniając swoją pozycję lidera w tabeli wszech czasów.

Sponsor Tytularny

Sponsorem tytularnym rozgrywek, które odbywają się w stolicy Małopolski, jest TAURON Polska Energia. To dzięki ich wsparciu możliwe jest organizowanie tak spektakularnych wydarzeń sportowych.

Więcej Informacji

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nadchodzących wydarzeniach siatkarskich, polecamy odwiedzić oficjalną stronę Polskiej Ligi Siatkówki www.plusliga.pl oraz stronę Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie https://zis.krakow.pl/.

źródło: tauronarenakrakow.pl